Vieną ankstyvą pirmadienio rytą skambina vieno daugiabučio namo gyventoja: „Sveiki, mūsų rūsys pilnas blusų, negaliu nueiti į rūsį, nes visos kojos aplimpa blusomis. Baisu namo parsinešti. Anksčiau nešant šiukšles (name įrengta konteinerinė su šiukšlių vamzdžiu) karts nuo karto matydavau ilgauodeges…žiurkes, dabar žiurkių jau kurį laiką nepastebiu, gal dėl to, kad pilnas kiemas ir rūsiai katinų, kuriuos šeria nesenai atsikrausčiusi senolė…. matyt išgaudė visas peles“ porina gyventoja. „O jūsų paslaugos dar ir mokamos?“ – nustemba moteris.

Su tokia kasdienybe susiduria Dezinfekcijos paslaugų specialistai. Išaiškinę gyventojams, kad pagrindinės blusų kaltininkės yra katės, natūraliai kyla klausimas: nejaugi reikia rinktis ką rūsyje „laikyti“ – žiurkes ar blusas (kartu su jų maitintojomis – katėmis). Iš tiesų šis atvejis ne toks ir retas – ne gana to, kad katės tikrai gaudo peles (jei nebūna peršeriamos vietinių geradarių močiučių), bet ir kačių šlapimas prieš žiurkes ir peles dažnai veikia kaip repelentas, atbaidantis naujas graužikų invazijas į pastatus. Tačiau be šlapimo kvapo rūsiuse, kačių ekskrementų vaikų žaidimo aikštelėse, lieka dar vienas pašalinis produktas – blusos, kurios drąsiai užšokusios ant praeinančio žmogaus ir kartu su juo grįžta iš darbo į namus.

Rinktis reikėtų trečią. Visus daugiabučius prižiūri tam tikri daugiabučių namų administratoriai, arba daugiabučiai būna patys įsikūrę bendrijas. Štai šie daugiabučių namų administratoriai arba bendrijų pirmininkai ir turi inicijuoti kenkėjų naikinimą, dezinfekciją ar širšių/vapsvų naikinimą bendrose daugiabučių namų erdvėse: rūsiuose, laiptinėse, šiukšlių konteinerių patalpose, šiukšlių išpylimo vamzdžiuose, namo sienų siūlėse (jei tai vapsvos).

Ką turi daryti gyventojas: Dažniausiai vienam gyventojui užtenka nueiti pas savo administratorių ir parašyti prašymą kenkėjų naikinimui. Namams, kurie turi įsteigę bendriją – šitaip raginti reikėtų namo pirmininką.

Kas už tai mokės: Mokestis už kenkėjų naikinimą išskirstomas tokygiai visiems butams. Dažnai kenkėjų naikinimo paslaugos, kurias iš mūsų užsako namų administratoriai, yra pigesnės nei jas užsisakytų patys gyventojai privačiai.

nuorodos

Susiję straipsniai ir nuorodos:

lt_LTLithuanian