Paprastoji auslinda

Paprastoji auslinda (Forficula auricularia), vadinama ir ausčia arba ausialapis žvynuotasis, yra rūšis vabzdžių, priklausančių lašišmedžių Paprastoji auslinda(Dermaptera) būriui. Šis vabzdys yra labai paplitęs Europoje ir yra gerai žinomas dėl savo charakteristinio išvaizdos.

Ausčios yra maži, ovalūs vabzdžiai, kurių ilgis gali svyruoti nuo 10 iki 20 milimetrų. Jų kūnas yra plokščias ir rudas, o antenų gali būti matomi charakteristiški dviastūpiai galūnėlės formos mazgeliai. Jos gali turėti spalvų variacijų, nuo šviesiai rudo iki juodo.

Ausčios dažnai yra susijusios su aplinkosauga, nes jos yra naudingos valydamos organinius atliekas, augalų liekanas ir mažus vabzdžius. Jos taip pat gali maitintis augalų lapais ir žiedais, tačiau jų poveikis gali būti ribotas.

Vienas iš charakteringų ausčių bruožų yra ilgos ir susigrūnčiančios galinės uodegos, kurios gali atrodyti kaip „čiuptuvas”. Jos vartojamos kaip gynybos mechanizmas prieš grobio ataką arba kaip priemonė atstumti kitus konkurentus teritorijos kovose.

Visuose vystymosi etapuose ausčios yra aktyvios, tačiau jos yra labiausiai žinomos dėl savo suaugusiųjų formos. Jos dažnai randamos drėgnuose aplinkosose, tokiose kaip sodai, pievos ar miškai, kur jos slepiasi tarp augalų lapų ar dirvožemio.

lt_LTLithuanian