Jeigu blakės galutinai išvedė Jus iš kantrybės ir netgi dėl to nusprendėte išsikraustyti, košmaras taip greitai gali ir nesibaigti. Nebent išsikraustydami paliksite viską, nuo baldų iki dantų krapštukų, yra didelė tikimybė, kad naujais namais mėgausitės ne tik Jūs. Jeigu nėra kitos išeities, tik išsikraustyti, reikia imtis rimtų priemonių, norint išvengti netikėtumų.

Pakavimas

 Kruopštumas pakuojant daiktus yra viena pagrindinių užduočių norint nepersinešti blakių į naujus namus. Egzistuoja keletas labai paprastų, bet veiksmingų priemonių, norint palikti ir užmiršti nepageidaujamus kenkėjus:
1.Turėkite stiprų kišeninį žibintuvėlį, kurio pagalba galėsite savarankiškai atlikti inspekciją.
2.Išplaukite ir išdžiovinkite visus drabužius, kuriuos pasiimsite su savimi, jei įmanoma džiovinkite su džiovintuvu, naudojant aukščiausią temperatūrą. Šiuos rūbus sudėkite į maišą ir pasižymėkite, kad tai švarūs rūbai.

4.Pakartokite tai visiems apatiniams rūbams, pagalvėms, minkštiems žaislams ir kitiems daiktams, kuriuos pasiimsite su savimi. Jei daiktai ir taip švarūs, įdėkite į džiovintuvą 20 minučių naudojant aukščiausią temperatūrą.

5.Viskas, ko negalima plauti ar kaitinti aukštoje temperatūroje turėtų būti apžiūrėta labai atidžiai ir tada sudėta į plastikinius maišus. Knygos, paveikslų rėmai, maži elektroniniai įtaisai, dekoracijos – viskas turėtų būti labai atidžiai įvertinta ir apžiūrėta.

 Daiktai, kurie negali būti plaunami

 1.Jei užkrėtimas nedidelis, gali užtekti ir atidaus daiktų apžiūrėjimo. Atkreipkite didžiausią dėmesį į daiktus, esančius netoli lovos ar kitur, kur yra miegama.

2.Lovos rėmą, varžtų įsukimo vietas galima papurkšti insekticidiniais aerozoliais. Jei abejojate, kad pavyks tinkamai įvertinti objektus, esančius namie, galite bet kada pasikonsultuoti su profesionalais.

3.Esant sofai ar foteliams, kuriuose numanote, kad gali būti kenkėjų, bus labai sunku nustatyti ar jų ten iš tikrųjų yra, todėl geriausia būtų iškviesti profesionalus apžiūrai.

 Dieną kai kraustotės

1.Išmaudykite visus naminius gyvūnus. Palikite juos lauke ar automobilyje, kad šie negrįžtų į vidų.

2.Įsitikinkite, kad visi šeimos nariai prieš pat išvažiuojant išsimaudytų ir apsirengtų švariais rūbais. Senus rūbus sudėkite į maišą ir pasižymėkite, kad juos dar reikės išskalbti.

3.Ištuštinkite visas spinteles, komodas, spintas,  išimkite stalčius, atskirkite pagalves nuo sofų bei fotelių ir dar kartą gerai viską apžiūrėkite su žibintuvėliu.

Informacija paruošta UAB ‘”Dezinfekcijos paslaugos” kolektyvo

ARBA

Archyvai

lt_LTLithuanian