Veiksmingas kenkėjų kontrolė grūdų sandėliuose reikalauja sunaikinti visus vabzdžių gyvenimo etapus: kiaušinius, lervas, pupas ir suaugusius. Šių kenkėjų kontrolė fosfino dujomis reikalauja strategiško laiko pasirinkimo, kad dujos būtų, kai vabzdžiai yra aktyviose stadijose, nes neaktyvios kiaušinio ir pupos stadijos yra atsparios fumigacijai.

Temperatūra atlieka kritiškai svarbų vaidmenį vabzdžių gyvenimo cikle ir taip pat veikia fumigacijos efektyvumą. Esant temperatūrai virš 25°C, vabzdžių gyvenimo ciklas pagreitėja, leidžiant trumpesniam, trijų – septynių dienų fumigacijos periodui. Kai temperatūra yra tarp 15°C ir 25°C, standartinis fumigacijos laikas yra 10 dienų. Kai temperatūra yra žemesnė nei 15°C, fosfinas tampa neveiksmingas, ir reikia apsvarstyti alternatyvius kenkėjų kontrolės metodus.

Saugojimo mastas taip pat veikia fumigacijos protokolus. Saugyklose, viršijančiose 300 tonų, fosfino etiketė nurodo 20 dienų ekspozicijos laikotarpį paviršiaus taikymui be priverstinės oro cirkuliacijos. Tačiau šis laikotarpis gali būti sumažintas iki standartinio septynių arba 10 dienų, naudojant recirkuliacijos metodus.

Dėl didelių silosų buvo sukurta įranga, leidžianti fosfiną įvesti žemame lygyje ir užtikrinti tolygesnį dujų paskirstymą visoje grūdų masėje. Nors recirkuliacija gali būti pasiekta naudojant paprastą ventiliatoriaus sistemą, yra saugos apribojimų. Ventiliatorius turi veikti nuolat, ypač per pirmąsias penkias fumigacijos dienas, kai fosfino dujos aktyviai išsiskiria, kad būtų išvengta sprogstamųjų dujų koncentracijos pavojų.

Recirkuliacijos sistema turi būti naudojama saugiai ir efektyviai, tai reiškia, kad ji:

– Turi būti sandari, kad išvengtų dujų praradimo,
– Turi būti įrengta su tinkamo dydžio ventiliatoriumi, kad nebūtų per didelio slėgio,
– Turi veikti be pertraukų per visą fumigacijos ciklą.

Po fumigacijos, vėdinimas yra dar viena kritinė proceso dalis. Tai yra fosfino dujų pašalinimas iš grūdų, kad jie būtų saugūs naudojimui, transportavimui ir vartojimui. Rekomenduojamas vėdinimo laikotarpis yra bent viena diena su  ventiliatoriumi arba penkios dienos be jo, bet šis laikotarpis gali skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip pailgėjęs ekspozicijos laikotarpis, grūdų temperatūra, tipas ir saugyklos dydis. Kai kurie pirkėjai gali turėti konkretesnius reikalavimus fosfino likučių lygiui, galimai pratęsdami vėdinimo laikotarpį.

Po vėdinimo, privalomas dviejų dienų laukimo laikotarpis yra laikomas, kad užtikrinti visišką fosfino išnykimą.

Apsaugos įranga yra labai svarbi asmenims naudojantiems fosfiną. Standartinės cheminių medžiagų kaukės šiam tikslui netinka. Vietoj to, taikytojai turi naudoti pilno veido respiratorių su filtrais, kurie pašalina neorganines dujas, kartu su alkūnės ilgio PVC pirštinėmis. Būtina pasirinkti tinkamai pilno veido respiratorių ir pasirinkti filtrus su tinkamu tarnavimo laiku, atsižvelgiant į poveikio lygį.

Nėra jokių priemonių dujų nuotekio eleminavimui  sėkmingai fumigacijai, be slėgio bandymo, fosfino matuoklio naudojimas yra tinkamiausias būdas užtikrinti procesui, tai yra, kad pasiekt 360 dalių per milijoną koncentraciją.

Fosfino lygio matavimui rekomenduojama naudoti du skirtingus matuoklius: aukšto diapazono matuoklį dujų koncentracijai matuoti fumigacijos metu ir žemo diapazono matuoklį žemų lygių koncentracijai tiksliai išmatuoti operatoriaus saugumui arba nustatant, kada sandėlis yra švarus vėdinimui. Vienas matuoklis negali atlikti abiejų funkcijų tinkamai.

Laikytis etikečių nurodymų ir gerai suprasti fumigacijos procesą yra labai svarbu. Jei bet kuris proceso aspektas nėra aiškus, visada patariama ieškoti eksperto patarimo ar papildomos informacijos (pvz. VATZUM , kad užtikrintumėte saugų ir veiksmingą fosfino naudojimą kenkėjų kontrolėje grūdų sandėliuose.

ARBA

Archyvai

lt_LTLithuanian