Vabzdžių įvairovė išties yra didelė. Daugelis jų nekelia pavojaus žmonėms, bet yra nemažai vabzdžių kenkėjų, kurie gali kelti rimtų rūpesčių namams ir sveikatai. Keli iš jų mums puikiai žinomi: tarakonai, blusos, blakės, skruzdėlės, vapsvos, uodai, musės, utėlės ir kt. Be nepatogumų vabzdžiai gali pridaryti nemažai žalos jūsų turtui. Svarbu suprasti pavojų kylantį iš jų buvimo šalia ir kaip geriausia apsaugoti save, šeimą ir turtą.
Dažnai nesusimąstome kokią žalą mums gali padaryti vabzdžiai. Net ir tokie puikiai žinomi, kaip tarakonai, kurie yra maisto produktų ir įvairių paviršių užteršimo, ligų platinimo, bei alerginių susirgimų priežastis, arba naminės musės, kurios platina ligas, perneša bakterijas nuo atliekų, išmatų lašeliais ištepa baldų paviršius, indus, stiklus, ar net visai nekalta laikoma skruzdelė, kuri išrausia dirvožemį, išjudina grindinio plyteles, perneša virusus nuo sergančių ant sveikų augalų. Dažniausiai į juos tiesiog numojama ranka.
VABZDŽIŲ KONTROLĖ (DEZINSEKCIJA) – priemonių kompleksas, apimantis profilaktiką, nariuotakojų stebėjimą, atbaidymą, naikinimą, naudojant specialius metodus ir priemones.
Pagrindinis įrankis apsisaugoti nuo vabzdžių daromos žalos – tai objeko profilaktinė sisteminė kontrolė, o tam, kad tai atlikti kokybiškai, reikalinga nuosekli profesionali objekto ir teritorijos inspekcija.
Visuotinai pripažintas vienkartinis apsaugos nuo vabzdžių modelis yra paprastas:
■ Nuosekliai apžiūrimos probleminės vietos;
■ Nustatoma ne tik kenkėjų rūšis, tačiau ir tikroji problemos priežastis;
■ Vykdomas nukenksminimas parenkat kuo mažiau kenksmingą būdą aplinkai ir taip, kad išvengti problemos pasikartojimų;
■ Mūsų specialistai pataria, kad 4 žingsnis turėtų būti objekto profilaktinio apžiūros modelio sudarymas.
ARBA