Šį kartą atsakome į klausimą kaip naikinti drabužines kandis. Pateikiame keletą būdų ir metodų kovai su šiais kenkėjais. Atsakymas aktualus tiek įmonėms, tiek gyventojams.

1. Šaldymo ir kaitinimo metodas. Visų stadijų kandis (kiaušinėlius, lervas ir suaugusius vabzdžius) galima naikinti šaldymo ir kaitinimo metodu. Kandžių apnikti audiniai keturias dienas palaikomi -20 C arba keletą valandų +60 C temperatūroje, neskaičiuojant laiko, reikalingo medžiagai pasiekti norimą temperatūrą. Tam puikiai galėtų tikti pramoniniai šaldytuvai arba inkubatoriai. Naudojant tokias technologijas, svarbu stebėti temperatūrą visuose medžiagos sluoksniuose.
2. Sauso ledo valymo technologijos. Yra galimybė kiaušinėlius sunaikinti su sauso ledo valymo technologijomis, šios technologijos pasiekia -80 C temperatūrą ir visiškai negadina audinio, bet sunku prognozuoti kiaušinėlių sunaikinimą gilesniuose siūlų/medžiagos sluoksniuose.
3. Siurbimas. Siurbiant iš aplinkos pašalinama nemaža dalis įvairių stadijų kandžių, tik po siurbimo nereikėtų palikti patalpose siurblio maišo, nes patys vabzdžiai nėra sunaikinami.
4. Cheminis naikinimas. Tam, kad sunaikinti skraidančias kandis, galima naudoti chemiją, skirtą kandžių naikinimui, vandens pagrindu. Šia chemija išpurkšti lentynas, spintas, sandėlio sienas ir dėžes. Šio purškimo metu sunaikinamos visos skraidančios kandys purškimo metu ir, kadangi ant paviršių lieka chemija, visos naujai išsiritusios kandys nukentės taip pat. Naudojant šlapią chemiją tiesiai ant audinio yra, nors ir nedidelė, tikimybė pažeisti patį audinį ir greičiausiai nebus pasiekti kiaušinėliai gilesniuose audinio sluoksniuose.

nuorodos

Susiję straipsniai ir nuorodos:

ARBA

Archyvai

lt_LTLithuanian