Fumigacija yra cheminis gyvų organizmų naikinimo procesas, kurio metu uždarame erdvėje naudojamas specialus dujų mišinys, vadinamas fumigantu, kuris sunaikina kenkėjus. Fumigacija naudojama, kai reikia sunaikinti kenksmingus organizmus, tokius kaip kinivarpos ar kitus medžio kenkėjus, kurie gali sukelti žalą pastatams, baldams ir kitam turtui.

Procedūra prasideda pastato uždarymu ir hermetizuojant visus plyšius ir spragas, kad fumigantas negalėtų patekti į išorę. Tada fumigantas lokalizuojamas į uždarą erdvę, pavyzdžiui, pastato vidų ar konteinerį. Po to erdvė paliekama uždaryta tam tikrą laiką, kad fumigantas galėtų pasiekti kiekvieną kampą ir paviršių ir sunaikinti kenksmingus organizmus. Po tam tikro laiko, erdvė išvėdinama ir patikrinama, kad būtų įsitikinta, jog fumigavimo procedūra buvo sėkminga.

Fumigacija yra galinga procedūra, kurios reikia imtis su didžiausiu atsargumu. Tai gali būti pavojinga žmonėms ir gyvūnams, todėl fumigavimo procesas turi būti atliekamas tik patyrusiais specialistais. Be to, būtina laikytis atitinkamų saugumo priemonių, kad užtikrintumėte, jog nekiltų jokios rizikos sveikatai ar saugumui.

ARBA

Archyvai

lt_LTLithuanian