Iksodinės erkės siurbia kraują, kad gautų maistą ir energiją, reikalingą jų išlikimui ir vystymuisi. Tokie parazitai kaip iksodinės erkės neturi savo maisto šaltinio, todėl jie turi ieškoti savo gyvųjų šeimininkų (pvz., žinduolių, paukščių, želvų ir tt.), kad pasisavintų kraują. Iksodinės erkės įkanda šeimininką, sumaišo savo seilių sekretą su šeimininko krauju ir įsiurbia kraują. Jų seilių sekretas susideda iš fermentų, kurie padeda iksodinei erkei išlaikyti kraują skystą, kad ji galėtų geriau jį sugerti.

Be to, iksodinės erkės yra svarbus patogenų pernešėjas nes jų kraujo gėrimas yra kaip kelias patogenų į kitus organizmus. Kai kurie patogenai, tokie kaip Laimo ligos sukėlėjas, yra pernešami tik po ilgo laiko, po to kai erkė jau patenka į kito gyvūno kraują ir pasisavina tam tikrą kiekį kraujo.

Todėl, kadangi iksodinės erkės siurbia kraują, jos yra laikomos ne tik nemaloniomis ir erzinančiomis, bet ir potencialiai pavojingomis. Įkandus, reikia imtis atitinkamų atsargumo priemonių, kad būtų išvengta ligų perdavimo.

ARBA

Archyvai

lt_LTLithuanian